Goldman Sachs Kriptokrasi Patenti Aldı

USPTO, Goldman Sachs’ın menkul kıymetler için yeni bir kriptokrasi olan SETLcoins için patent verdi.

 

Birleşik Devletler Patent ve Ticari Marka Ofisi, 11 Temmuz 2017’de Goldman Sachs’a “Menkul kıymetler için bir şifreleme para birimi dövizi” için bir patent verdi. İlk kez Ekim 2014’te açılan patent, bir şifreleme protokolünü ve destekleyen bir sanal cüzdan içeriyor. Kriptografik para birimini depolamak ve yönetmek için güvenli nakit hesaptan oluşuyor. Bu başvuruya göre, sanal çok varlıklı cüzdan, varlıkları değiş tokuş etmek için yeni şifreleme olanağı olan SETLcoins’leri üretme, işleme ve saklama kabiliyetine sahip Menkul kıymetler, nakit ve nakit benzerleri gibi peer-to-peer bir ağ üzerinde işlem görebiliyor.

Patentin bazı bölümleri şu şekilde;

SETLcoins bir veya daha fazla menkul kıymet verebilir. İşlemciler m-cüzdanı kullanarak işlem mesajları göndererek kriptolar için IBM ve Google gibi şirketlerdeki hisse senetlerini derhal değiştirebilirler. Her işlem mesajı bir işlem ve dijital imza içerir. Ve bir kez ağa bir mesaj gönderildiğinde, anlaşma hemen iki aşamalı bir taahhüt protokolü ve / veya “her iki tüccarın karşılıklı olarak koordinatör olarak (birbirlerini de içeren) hareket etmeyi kabul ettiği” güvenilir düğüm tarafından işlenir.

 

2008’de bit eşinin piyasaya sunulmasından bu yana kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisinin popülaritesi finansal hizmet endüstrisinde muazzam bir artış gösterdi. Büyük bir pazar payı ve Ethereum, Litecoin, NEM ve Ripple gibi aranan çok çeşitli seçeneklerden ötürü kriptolitik pazar, finansal patronlar için bir yatırım fırsatı olarak cazip hale geliyor. Bu, Goldman Sachs gibi bankacılık devlerinin, müşterileri için pazar analiz etmeye başlamasına ve kriptolaştırma ve blokaj zinciri teknolojisini finansal sektör ile köprülenmesi için SETLcoins gibi teknolojilere yoğunlaşmalarına yol açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir