Ethereum Konstantinopolis, St. Petersburg güncellemesi Etkinleştirildi

Ethstats.net’e göre, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) Konstantinopolis ve St. Petersburg ağ yükseltmeleri bugün 28 Şubat’ta gerçekleşti.

Spesifik olarak, güncellemeler ana ağda daha önce yayınlanan programa uygun olarak, 7,280,000 bloğunda yayına girdi. Yükseltmenin orijinal olarak ayrılmış iki güncellemenin iki adı olsa da, bunlar daha sonra bire birleştirildi.

Ethernodes.org’a göre, tüm Ethereum kullanıcıları güncellemeleri benimsemedi. Geth ve Parity müşterilerinin sadece yüzde 22,3’ünün Konstantinopolis uyumlu sürümü zaten kullandığı bildiriliyor.

Konstantinopolis, Ethereum ağındaki bazı işlemler için daha ucuz işlem ücretleri de dahil olmak üzere platforma çok sayıda verimlilik iyileştirmesi sağlayacak şekilde ayarlanmıştır. Daha önce bildirildiği gibi, Konstantinopolis sert çatal yeni keşfedilen bir güvenlik açığı nedeniyle Ocak ayında ertelendi.

Petersburg yükseltmesi, EET’in güvenlik açıklarına sahip olduğu tespit edildiğinden, Ethereum’un test ağlarından bir önceki güncelleme olan Ethereum Improvement Offer (EIP) 1283’ü silmek içindir.

Ocak ayında, büyük ABD kripto para borsaları Coinbase ve Kraken, Ethereum’un geliştirilmesine yönelik desteği doğrulayan en son isim oldu. İki borsa, ilk uygulama girişiminden önce olayı izlemeye başlayan Binance, Huobi ve OKEx’e katıldı.

Basında ETH, gün içerisinde% 2.59 arttı ve 137.19 $ seviyesinde işlem görüyor. CoinMarketCap’e göre altcoin güne 132 dolar civarında başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir