Ethereum Yorum Analiz 5 Mart

Piyasa düşük ve yüksek değişkenlik dönemleri arasında geçiş yapma eğiliminde. Bir haftalık küçük fiyat aralığının ardından, Pazartesi günü aralık genişledi ve kripto piyasaları aşağı doğru hareket etmeye karar verdi. Bu ani düşüşe ne sebep oldu? Bu düşüşe yol açabilecek belirli temel sebepler yok.

Olasılıklardan biri, son dört günde yükselen güçlenen dolar olabilir. Altın da Cuma günü de sert bir şekilde düştü.

Bu, yatırımcıların risk almaya istekli olduklarını göstermektedir. Yatırımcılar, güçlü bir artış eğilimi gösteren varlıkları korumayı sever. Amerika Birleşik Devletleri piyasaları son on haftadır yükselişte. ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmasıyla ilgili olumlu haberler, bazı kısa vadeli yatırımcıları kripto para biriminde kar elde etmeye ve borsaya geçmeye teşvik etmiş olabilir.

Mevcut düşüş duyguları azaltacak olsa da, çoğu büyük kripto para biriminin genel yapısını değiştirmiyor. Dipte kalırlar ve periyot boyunca hevesli olmaya devam ederler.

ETH / USD


Ethereum (ETH) 20 günlük EMA’dan ayrıldı ve 50 günlük SMA’ya düştü. 20 günlük EMA’dan ayrılma konusundaki başarısızlık olumsuz bir işarettir. 50 günlük SMA da düşüşü engelleyemezse, aşağı yönde bir sonraki destek 116.3 dolar. Bu nedenle, trader’lar kalan uzun pozisyonlarda 125 $ da stop etmelidir.

Öte yandan, eğer ETH / USD çifti mevcut seviyelerden yükselirse, 145 $ ‘ın üzerine çıkmaya ve kritik maliyetler 167.32 $’ a ulaşmaya çalışacak. Parite bu seviyenin üzerinde momentum bulacaktır. Şu anda, hareketli ortalamaların her ikisi de sabit ve RSI 50 seviyenin hemen altında. Bu, kısa vadede sınırlı alım satım aralığına işaret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir