Ethereum Yorum Analiz 30 Mart

Japonya, düzenlenmiş Kripto borsalara doğru ilerliyor. Japon finansal regülatörü Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) geçtiğimiz günlerde Nisan ayında faaliyete geçmeleri için iki kuruluşu onayladı. Şu anda, dünyadaki toplam 216 kripto borsalarının sadece yüzde 14’ü, yeni başlayan Coinfirm firmasının son rapora göre düzenleyiciler tarafından lisanslanıyor.

Rus milyarder Vladimir Potanin, işlem kolaylığını artıracak paladyum destekli bir kripto para birimi oluşturmaya çalışıyor. Tokenler İsviçre merkezli bir paladyum fonu aracılığıyla alınıp satılacak. Benzer şekilde, blok zinciri etkinleştirilmiş elmas değişimi Cedex, 50 milyon doların üzerinde yaklaşık 6.000 pırlanta alım satımıyla faaliyete başlayacak. Diğer bir zincirleme güven şirketi Paxos, altını güçlendirmek istiyor ve bu yıl faaliyete geçmeyi bekliyor.

Birçok kripto para birimi yatırımcısı, diğer varlık sınıflarıyla hiçbir deneyimi olmayan ilk yatırımcılar oluyor. Bazı hisse senetlerine maruz kalmak isteyen bu yatırımcı grubuna dahil olmak üzere, merkezi olmayan finansal sözleşmeler platformu UMA, ABD borsalarına bağlı bir simge olan USStocks’ı piyasaya sürmek için Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon (DAO) MakerDAO ile ortaklık kurdu.

Blockchain ve kripto para birimleri geleneksel varlıkların alım satım yönteminde bir fark yaratmaya çalışıyor. Başarılı olursa, yeni oluşan varlık sınıfı için bir yükseliş hamlesi olacak. Kripto pazarlarındaki toparlanma devam ediyor. Ethereum un nasıl göründüğünü görelim.

ETH / USD

Ethereum (ETH) tepe direncin üzerinde 144,78 $ seviyesinden kırılmaya çalışıyor. Geçtiğimiz bir ay içerisinde bu seviyeden üç kez döndü. Dolayısıyla, bu seviye önem kazanıyor.

Boğaların direnci 144,78 $ ‘a yükselmesi durumunda, ETH / USD çifti hızlı bir şekilde 167,32 $’ a yükselebilir. Parite bu seviyede güçlü bir direnç gösterebilir. Bu nedenle, fiyat 167,32 dolara ulaştığında durakları daraltabiliriz.

Dijital para birimi 167,32 ABD Doları’nın üzerinde bir kırılma ve kapanışta (UTC zaman çerçevesi) yükselen bir üçgen formasyonunu tamamlayacaktır. Bu formasyonun 251.64 $ hedefi var.

Fiyat yükseliş çizgisinin altına düşerse yükseliş görüşümüz geçersiz olacaktır. Yatırımcılar, kalan uzun pozisyonlardaki stopları 125 $ ‘da tutabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir