Ethereum tabanlı CryptoKitties nasıl oynanır ?

Geçtiğimiz hafta tanıtılan kripto para birimi Ethereum tabanlı bir uygulama olan CryptoKitties, Ethereum dünyasında işlem yapanlar arasında inanılmaz bir ilgi yarattı.

 

2017 yılında popülerliği arta arta bitemeyen Ethereum, şimdi de CryptoKitties adlı bir uygulama ile gündemde.

CryptoKitties uygulaması, Ethereum’un para birimi olan Ether ile kedi alabileceğiniz ve aldığınız kedileri besleyip daha sonra satabileceğiniz bir oyun.

CryptoKitties daha çıkalı 1 hafta oldu ama şimdiden Ethereum üzerindeki işlemlerin yüzde 12’sini gerçekleştiriyor.

Ethereum nedir? Ether nasıl satın alınır?

CryptoKitties üzerinde kedi almak isteyenler ilk olarak Ether satın almak zorunda. En pahalısı şu an için yaklaşık 114 bin dolar değerinde olan kedilerin ortalama satış fiyatı 11,44 Ether civarında. Eğer 2 kedi alırsanız, kedilerinizin yeni bir dijital kedi oluşturması için bir program satın alabilirsiniz. Tabi bu işlem de Ether gerektiriyor.

Oldukça sevimli görünen bu uygulama Ethereum ağında büyük bir sıkışıklığa da sebep oluyor. Blok zinciri üreten kişilerdeki baskı CryptoKitties uygulaması sebebiyle artıyor.

Ethereum sistemine olan ilgi CryptoKitties uygulaması ile beraber artacağa benziyor.

 

CryptoKitties nasıl oynanır ?

 

Oyun şu anda cep telefonlarından oynanamıyor. Chrome üzerinden www.cryptokitties.co sitesinden üye oluyorsunuz ve MetaMask programının kurulma işlemlerini tamamlıyorsunuz. Oyuna girdikten sonra size ait olan cüzdan no ya başka bir cüzdandan Ethereum transferi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

 

Eğer Ethereum daha önce almadıysanız Ethereum nedir? Ether nasıl satın alınır? yazısından bilgi edinebilirsiniz.

 

ETH transferi sonrasında Ethereum kullanarak kedi satın almaya başlayabilirsiniz. 2 adet kedi ile kedi yetiştirmeye başlarsınız. Yetiştirdiğiniz kedileri satarak ETH kazanmanız mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir