Enterprise Ethereum Alliance’a İlk Yönetici Direktör Atandı

17 Ocak ta yapılan basın açıklamasına göre, Enterprise Ethereum Alliance (EEA), Airfuel Alliance’ın eski başkanı Ron Resnick’i ilk yönetici direktör olarak atadı.

Resnick, aynı zamanda ilk 4G genişbant modemlerinden birinin lansmanında Intel’in Geniş Bant Kablosuz İşbirliği ile birlikte çalışan WiMAX Forum’un Başkanı ve Başkanlığını da yaptı.

Ethereum sürümü için standartlar oluşturmayı amaçlayan “Enterprise Ethereum Alliance – Ticari (Atılım) Ethereum İttifakı” aralarında Microsoft, JPMorgan Chase, Bank of New York Mellon, Intel, UBS, Accenture, DTCC, State Street, Infosys, Deloitte, MUFG, Toyota Research Institute ve Broadridge gibi ağır topların da bulunduğu üyelerden oluşuyor.

Şubat 2017’de başlatılan AEA, Eter ve tüm Ethereum Blockchain’in geliştirilmesine gizlilik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik getirmek üzere kurulmuştur.

23 Ocak tarihinde İsviçre’nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu’nda EEA toplantısı düzenleyecek olan Resnick basın açıklamasıyla şunları söyledi:

“Benim odak noktam Ethereum’u kurumsal sınıf bir teknolojiye dönüştürmek için Ethereum tabanlı en iyi teknolojilerin, açık standartların ve açık kaynak referans mimarilerinin daha da geliştirilmesine yönlendirmek” dedi.

Şubat ayından bu yana ittifak 200 üyeye ulaştı ve böylece en büyük açık kaynak Blockchain inisiyatifi haline geldi. Üye listesinde JPMorgan ve Santander kurucu üyeleri, Mastercard, Intel ve Microsoft gibi yeni üyeler ve bir dizi Eter yatırımcı ve Blockchain kuruluşu yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir