Ethereum Yorum Analiz 16 Mart

Yakın tarihli bir röportajda, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, kripto alanındaki manipülasyon ve velayet hizmetleri konusunda endişeli olduğunu söyledi. Bu konular ele alındığında ve herhangi bir Bitcoin ETF’nin kurallarını sağlaması durumunda, yeşil ışığa ulaşma şansı olabilir.

Kripto borsaları bir Bitcoin ETF’nin olasılığı hakkında spekülasyon yaparken, Chicago Board Options Exchange (CBOE), Mart ayında yeni bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi teklif etmeyeceğini açıkladı. Bu durumun, yatırımcılara Bitcoin vadeli işlemlerinde ticaret yapma fırsatı sunmaya devam edecek olan rakip CME’sine fayda sağlaması muhtemel.

Fundstrat Küresel Danışmanlar kurucusu Tom Lee, Bitcoin’in temellerinin geliştiğine inanıyor. Bu yılın Ağustos ayına kadar bir geri dönüş bekliyor. Yükselirken, 6 bin dolar seviyesinde bir direniş bekliyor.

Bakalım analizimiz neyi yansıtıyor.

ETH / USD


Ethereum (ETH) desteği başarıyla 134.50 $ ‘dan aldı. Boğalar fiyatı 144,78 dolara yükseltmeye çalışıyor. Her iki hareketli ortalama da düz ve RSI da merkeze yakın. Bu, alıcılar ve satıcılar arasındaki dengeyi gösterir.

ETH / USD çifti ivme kazanır ve 144,78 ABD doları seviyesinden çıkarsa, 167,32 ABD doları seviyesindeki kritik genel direnç karşısında yükselişe geçebilir. Bu seviyenin üzerinde, yükselen üçgen 251,64 $ grafik hedefini tamamlamak isteyecektir..

Dijital para birimi 50 günlük SMA’nın altına düşerse trend zayıflar. Dezavantajı bir sonraki destek 116.30 dolar. Yükselen üçgenin yükseliş çizgisi de bu seviyededir; Yükseliş çizgisinin altındaki bir kırılma, negatif bir işaret olan yükseliş trendini geçersiz kılacaktır. Yatırımcılar, kalan uzun pozisyonları 125 $ ‘lık stoplarla koruyabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir