Chainlink Bug Bounty, Kritik Güvenlik Açıkları İçin 100.000 Dolar Ödeyecek

Özetle:

Chainlink, kritik güvenlik açıklarının ifşası için 100.000 ABD doları sağlamak üzere hata ödül programını genişletti Ödeme şu şekilde olacak: nakit veya LINK Chainlink hata ödül programı Gitcoin ve HackerOne aracılığıyla kullanıma sunulacak Chainlink’in amacı, akıllı sözleşmeleri için güvenli bir oracle altyapısını garanti etmektir

Chainlink ekibi, projenin Bug ödül programını “Chainlink kod tabanındaki kritik güvenlik açıklarının sorumlu bir şekilde ifşa edilmesi için 100.000 $ nakit veya LINK sağlayacak” şekilde genişleteceğini duyurdu. Ek olarak, Chainlink bug ödüllerine Gitcoin ve Hackerone aracılığıyla erişilebilecek.

Akıllı Sözleşmeleri için Chainlink’in Oracle Altyapısını Güvenceye Almak için Bug Bounty

Chainlink bug ödül programının genişletilmesi, bireyleri destekleyecek ağın dayanıklılığına ve sağlamlığına sürekli olarak yardımcı olan geliştiriciler ve güvenlik mühendisliği ekipleri. Ekip ayrıca, geliştirici ve güvenlik topluluklarının, Chainlink altyapısının güvenliğini garanti etmede önemli bir dişli olduğunu açıkladı.

Chainlink Bug Bounty Programını genişletmenin birincil amacı, hem beyaz şapka geliştiricisine desteğimizi artırmaktır. ve sürekli sıkı çalışmaları için güvenlik topluluğu ve Chainlink’in temel altyapısının potansiyel güvenlik açıklarına karşı daha da sağlam ve dirençli hale gelmesini sağlar.

Akıllı sözleşme alanında en yaygın kullanılan merkezi olmayan oracle çözümü olarak, Güvenlik önlemleri son derece ciddidir ve her zaman, kullanıcı fonlarını ve bir bütün olarak DeFi ekosistemini daha fazla korumanın bir yolu olarak Chainlink kod tabanını inceleyen gözlerin sayısını artırmaya çalışır.

Etkileyen Sorunlar için Ek Bonus a Chainlink Node

Chainlink’teki ekip, hataların araştırılması için aşağıdaki ilgi alanlarını daha da vurguladı.

Solidity tabanlı akıllı sözleşmeler ve Go lang / TypeScript tabanlı Chainlink çekirdek düğümü yazılım sorunları, bir Chainlink düğümünün veya ağının bütünlüğünün tehlikeye atılmasına, verilerin yanlış rapor edilmesine, kesinti yaşamasına veya doğrudan para kaybına neden olabilecek sorunların en yüksek önceliğidir

Unutulmaması gereken husus şudur: Halka açık bir yüzey aracılığıyla bir Chainlink düğümünü etkileyen hatalar, hata ödül programı aracılığıyla ek bir bonus almaya hak kazanır.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir