Altın Yerine Geçen Bitcoin Oluyor – Bloomberg Raporu

Hızlı özet:

Yatırım portföylerinde Bitcoin altının yerini alıyor Bitcoin azalan oynaklıkla meşruiyet kazandı ve giderek küresel bir dijital haline geliyor değer deposu 100.000 $, Bitcoin için bir sonraki mantıksal eşiktir Kısa vadede Bitcoin 42k $ ‘a düşerek zayıflayan bir borsaya düşebilir

Ekip Bloomberg, BTC’nin yatırım portföylerindeki değerli altının yerini yavaşça aldığını öne sürdükleri aylık Bitcoin Outlook raporunu yayınladı. Dahası, Bitcoin, aşağıda açıklandığı gibi oynaklıkta bir düşüşle birlikte bir meşruiyet seviyesi kazandı.

Portföylerde Bitcoin altını değiştirme süreci hızlanıyor ve risklerin daha fazlasına yöneldiğini görüyoruz. 2020’de, kıyaslama kripto, çoğu varlıkta tersine karşı düşen oynaklık ile meşruiyet kazandı. 2021’de, sadece ihtiyatlı çeşitlendirmeye odaklanan eski muhafız altın tahsisatlarının sürecini durduracak çok az şey görüyoruz.

100.000 $ Bitcoin’in Sonraki Eşiği

Bloomberg’in raporu Bitcoin, dijital varlığın hem makro hem de mikro seviyedeki talebine dayalı olarak BTC için bir sonraki mantıksal eşiğin 100.000 $ olduğuna işaret etti.

Geçmiş Bitcoin modellerinin geçerli olma olasılığı daha yüksektir ve 2021’de kilit bir eşik olarak yaklaşık 100.000 doları işaret ettiğine inanıyoruz. Olumlu teknik, temel, makro ve mikroekonomik eğilimler tersine dönmedikçe, Bitcoin değer kazanmaya devam etmelidir.

Bitcoin Battles To Reain $ 50.000

Yazım sırasında Bitcoin, 3 Mart dün 52 bin dolarlık direnç seviyesini test ettikten sonra 49.300 dolar. İkinci fiyat alanı ve 5 milyon dolarlık psikolojik fiyat alanı, Bitcoin için zorlayıcılar olduğunu kanıtlıyor. Bu iki direnç, nihayetinde Kripto Kralı’nın Mart ayının ilk yarısına kadar yükseliş ivmesini koruyup korumayacağına karar verecek.

50 bin dolarlık direnç Bitcoin tarafından fethedilmezse, BTC’nin bu şekilde 42 bin dolara düşme ihtimali var. 50 günlük hareketli ortalamanın da aşağıdaki BTC / USDT tablosunda görüldüğü gibi yattığı yerdir.

Altın Yerine Geçen Bitcoin Oluyor - Bloomberg Raporu Eteryum

Grafikten ayrıca, azalan yeşil ticaret hacmi ve MACD’sinin yükseliş eğilimi gösterdiği görüldüğü üzere Bitcoin’in belirsiz bir yükseliş bölgesinde olduğu görülüyor.

Ek olarak, uluslararası S&P 500 haftanın başından bu yana önemli bir zayıflık göstermesiyle piyasalar biraz sallantıda. Unutulmaması gereken bir nokta, Bitcoin’in S&P 500 ile çok ilişkili olduğu ve endekste bir düşüş, nihayetinde BTC için kırmızı bir Mart ayı için anlaşmayı imzalayabilir.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir