Chainlink, Uluslararası Geliştirmek İçin IEEE ile İşbirliği Yapacak Oracle Standartları

Chainlink, merkezi olmayan oracle ağlarının benimsenmesi için küresel standartlar geliştirmek üzere IEEE ile işbirliği yapıyorChainlink, IEEE’nin Computer Society Blockchain ve Distributed Ledger Standards Committee ile birlikte çalışacakSürece sponsor olmak için Chainlink topluluk hibesi verildiIEEE mühendislik, bilgi işlem ve teknolojide endüstri standartları sağlayan küresel bir kuruluştur

Chainlink (LINK) ekibi duyurdu Merkezi olmayan oracle ağlarının benimsenmesi için standartlar geliştirmek için dünya çapında tanınan Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) ile yeni bir işbirliği.

Özellikle Chainlink, Computer Society Blockchain ve Distributed Ledger ile birlikte çalışacak. IEEE Standartlar Komitesi.

Uluslararası Standartlara Odaklanmış Yeni Bir Çalışma Grubu için Chainlink Community Grant

Ayrıca, yeni bir çalışmaya Chainlink Community Grant verildi Oracle ağları ve hibrit akıllı sözleşmelerle Dapps oluşturmak için en iyi uygulamaları oluşturmakla görevlendirilecek grup. Çalışma grubu, uluslararası mühendisleri ve hükümetten, şirketlerden ve akademik kurumlardan çeşitli karar vericileri içerecektir.

Çalışma grubu, daha sonra, merkezi olmayan sistemlerin benimsenmesi için küresel standartların oluşturulmasında aşağıdaki üç temel alan üzerinde çalışmaya devam edecektir. Oracle ağları.

Açık, dengeli ve pazar odaklı teknoloji standartları oluşturmak için IEEE’nin kanıtlanmış süreçlerini kullanma geleneksel veri sağlayıcıları ve dijital altyapı Daha ekonomik olarak adil, şeffaf ve küresel olarak bağlı bir dünyada blok zinciri ve oracle teknolojisinin uygun şekilde uygulanmasını sağlamak

IEEE hakkında daha fazla bilgi

1963’te kurulan Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE), 160 ülkeyi ve 423 binden fazla üyesini kapsayan, dünyanın en büyük teknik profesyoneller derneğidir. Basitçe I-Triple-E veya Eye-Triple-E olarak anılan dernek, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, telekomünikasyon, bilgisayar mühendisliği ve bilim ve teknolojiyle ilgili alanlarda eğitim ve teknik ilerleme sağlamakla görevlidir.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir